Akční vozy

Předváděcí vozy

Skladové vozy

Ojeté vozy

  • slideshow image
  • slideshow image
  • slideshow image
  • slideshow image

Octavia G- TEC- cenově dostupný alternativní pohon


ŠKODA Octavia G-TEC od 433 900 Kč. Nová Octavia G-TEC je důležitým milníkem a obohacením nabídky ekologických a současně cenově dostupných modelů značky ŠKODA. CNG je nejvýhodnější pohonnou hmotou a navíc je dlouhodobě garantována z důvodu minimální výše spotřební daně. Finanční úspora oproti klasickým fosilním palivům činí až o 50 %.

img

Model Octavia G-TEC vyniká dojezdem až 1 330 km. Její motor 1,4 TSI/81 kW G-TEC je schopný spalovat dva různé druhy paliva – konkrétně zemní plyn a benzín díky Bi-fuel nádrži. Dvě nádrže naplněné stlačeným zemním plynem vystačí na vzdálenost 410 km. Po vyprázdnění plynových nádrží se provoz automaticky přepne na benzín, na který ujede Octavia G-TEC dalších až 920 km.

CNG je moderní pohonná hmota s velkým potenciálem pro budoucnost. Chod motoru je výrazně tišší a klidnější vzhledem k vysokému oktanovému číslu (cca. 128). Toto palivo je bez zápachu a hodnoty emisí CO2 jsou nižší až o 35 % než u klasických fosilních pohonných hmot. Ve většině evropských zemí je dovoleno parkování vozidel na CNG v podzemních garážích. Spotřeba plynu nového modelu ŠKODA Octavia G-TEC činí 5,4 m3 (3,5 kg) na 100 km, což odpovídá emisím pouze 97 g CO2 na kilometr.

 
 


1. Ušetříte až polovinu nákladů na provoz

Výhodnější než LPG CNG je provozně nejvýhodnější pohonnou hmotou a navíc je cena dlouhodobě garantována z důvodu minimální výše spotřební daně. Finanční úspora u CNG je oproti klasickým fosilním palivům až o 50 %.
Další výhodou je delší interval v povinné prohlídce nádrže ve srovnání s pohonnou hmotou LPG.
 

 

 

 

 

 


2. Bezpečný provoz i uložení pohonné hmoty

 
Bezpečnější především oproti LPG a ostatním typům nádrží.

Bezpečný provoz i uložení pohonné hmoty Vzhledem k vysokým pracovním tlakům CNG je právě bezpečnosti vozů věnována výjimečná pozornost. Výsledkem je bezpečnější způsob uložení pohonné hmoty v robustních tlakových nádržích vybavených speciálními multifunkčními ventily. Např. tlaková nádoba ve voze Octavia G-TEC odolá tlaku až 300 barů. V současné době je možné i parkování CNG vozů v podzemních hromadných veřejných garážích, které jsou dovybaveny detektory úniku plynu či odvětráváním.3. Ohled na životní prostředí

Ekologické výhody zemního plynu v dopravě jsou jednoznačné, vyplývají z jeho složení, především poměru atomů uhlíku a vodíku v molekule.

Vozy značky ŠKODA na CNG produkují výrazně méně škodlivin než vozidla s klasickým pohonem. A to nejen dnes sledovaných škodlivin – oxidů dusíku, oxidu uhelnatého, uhličitého, pevných částic, ale také i karcinogenních látek – polyaromatických uhlovodíků, aldehydů, aromátů včetně benzenu. Rovněž vliv na skleníkový efekt je u vozidel na CNG menší v porovnání s benzínem či naftou. Oproti benzínu zemní plyn nabízí potenciál 20–25 % snížení emisí CO2.

Měření spotřeby pohonných hmot a emisí CO2 je dle předpisů EHK a směrnic EU.

 

 
4. Až 1 330 km na jedno natankování do Bi-fuel nádrže

Dojezd nového vozu Octavia G-TEC je působivý: Při provozu čistě na CNG ujede vůz až 410 km na jedno natankování. Spotřeba činí 5,4 m3 (3,5 kg) zemního plynu na 100 km, to odpovídá emisím CO2 ve výši pouhých 97 g/km. Při provozu na benzin činí dojezd 920 km. Octavia G-TEC tak na jedno natankování do Bi-fuel nádrže ujede celkem až 1.330 km.

Objem nádrží – benzin (50 l), 2 nádrže na CNG (15 kg). Přepínání mezi nádržemi je automatické vč. zobrazení stavu nádrže na palubní desce.

 

 

5. Pohodlné tankování- již více než 55 čerpacích stanic v ČR a jejich počet rychle roste

Motoristé mají ve světě k dispozici více než 16 tisíc CNG plnicích stanic. V Evropě je 3,5 tisíce CNG stanic, z toho 2.5 tisíce veřejných. Nejvíc veřejných CNG stanic je v Německu - 870, v Itálii - 720, Rusku - 200, v Rakousku - 160,  Švýcarsku - 120.

V České republice je v současnosti 55 veřejných CNG stanic a jejich počet rychle roste.

Pro tankování automobilů CNG byl vyvinut jednotný platební karetní systém Card Centrum. Zákazník je seznámen se samoobslužným tankováním a pomocí karty může samoobslužně tankovat téměř na všech CNG stanicích v ČR nonstop 24 hodin. Platební kartou se rovněž otevírá přístup ke stanicím. Odebraný CNG se hradí jednou za měsíc na základě zaslané faktury.

  

 


6. Komfort cestování ve stylu Octavia

Interiér vozu Octavia G-TEC je jedinečný jako u ostatních verzí modelu ŠKODA Octavia. Vnitřní prostor je velkorysý pro celou posádku i zavazadla. Velikost zavazadlového prostoru je u limo verze 460l a u verze combi 480l. K dokonalému pohodlí poslouží Simply Clever detaily.

 
Více informací získáte u našeho prodejního týmu nových vozů ŠKODA


Zpět do archivu

Nepřehlédněte